Implanto-protetyka cyfrowa

Zaufaj
specjalistom

Implanto-protetyka cyfrowa

Powodzenie w leczeniu implantologicznym zawdzięczamy technologii cyfrowej pozwalającej na precyzyjne zaplanowanie miejsc pod implanty. Wykorzystując scaner oraz specjalistyczne programy do dokładnej analizy tomografii komputerowej mamy możliwość zaprojektowania szablonów implantologicznych.

Zaplanowana komputerowo pozycja implantu zostaje idealnie odwzorowana na szablonie implantologicznym. Szablon opiera się na sąsiednich zębach lub dziąsłach pacjenta dzięki czemu implantolog wykonuje nawierty pod implant z niezwykłą precyzją i zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa.

Implantacja z szablonem przebiega z minimalną inwazyjnością, nie ma konieczności zakładania szwów, a czas gojenia jest zdecydowanie krótszy niż w tradycyjnych metodach implantacji z odsłonięciem płata.

Zastosowanie scanera wewnątrzustnego, obrazowania 3D i drukarek 3D eliminuje błędy jakie powatają przy stosowaniu tradycyjnych wycisków i wykonawstwie laboratotyjnym przy użyciu modeli gipsowych.

Zabieg implantacji przebiega w warunkach pełnej aseptyki i sterylności, w znieczuleniu miejscowym pod pełną kontrolą implantologa i opieką personelu medycznego.

Czy wiesz, że utrata nawet pojedynczego zęba ma niekorzsystne konsekwencje w całym uzębieniu!

Po usunięciu zęba dochodzi do przeciążenia zębów sąsiednich, które pochylają się w kierunku luki i prowadzą do powstawania przerw między pozostałymi zębami. Początkowo pacjenci skarżą się na dolegliwości bólowe i nadwrażliwość wynikającą z odsłoniętych szyjek zębowych. Z czasem przeciążone zęby stają się słabe, przekrzywiają się i zwiększają swoją ruchomość co w konsekwencji może prowadzić do ich utraty.

Warto pamiętać, że zęby dążą do równowagi, stąd wskutek braku kontaktu z zębem przeciwstawnym dochodzi do wysuwania się zęba z kości.

Nieuzupełnione braki zębowe mają negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie stawu skroniowo – żuchwowego, następstwem czego mogą być migreny, szumy w uszach, ból podczas żucia, nieprawidłowy zgryz, zbaczanie żuchwy, trzaski, ograniczone otwieranie ust, a nawet wypadanie krążka stawowego.

Brak pełnego uzębienia prowadzi do trudności w przeżuwania pokarmów.

Nieprawidłowe rozdrabnianie pokarmu może przyczynić się do chorób układu pokarmowego, z kolei wybierając tylko miękkie pokarmy nie dostarczamy wszystkich potrzebnych składników do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Uboższa dieta może przyczynić się do niedoborów żywieniowych co w konsekwencji sprzyja zmianom w całym organiżmie.

Co możemy zrobić żeby temu zaradzić ?

Jednym z rozwiązań jest zabieg implantacji polegający na wprowadzeniu do kości implantu, czyli niewielkiego, tytanowego wszczepu w kształcie stożka, który zastępuje korzeń utraconego zęba.

W większości przypadków po wszczepieniu implantu czas rekonwalescencji zajmuje ok. 5-6 miesięcy, w tym czasie dochodzi do (osteointegracji) integracji implantu z kością.

Po wgojeniu się implantu, na kolejnej wizycie zostaje on odsłoniety i obciążony koroną protetyczną. Zacznie spełniać funkcje zęba, co więcej zapobiegnie on chorobom przyzębia i utratą kolejnych zębów.

Zalety zastosowania implantów:

  • Wysoki komfort użytkowania– Całkowite połączenie implantu z kością eliminuje problem występujący w przypadku protezy ruchomej. Dodatkowo implanty zębów zapobiegają zanikowi kości szczęki i żuchwy. Kształt szczęki i linia dziąseł pozostają bez zmian, a co za tym idzie, zatrzymane są procesy starzenia twarzy.
  • Lepsza jakość życia – Pacjent może jeść dowolne produkty oraz nie ma problemów z niewyraźnym mówieniem. Dają też możliwość rezygnacji z protez.
  • Brak konieczności szlifowania zdrowych zębów -Uzupełnianie braków zębowych odbywa się bez szlifowania zdrowych zębów.
  • Wysoka trwałość– Implanty zębowe są niezwykle trwałe. Wykonane najczęściej z tytanu przy odpowiedniej pielęgnacji są w stanie przetrwać bardzo długo.
  • Ułatwiona higiena zębów– Po wszczepieniu implantu zębowego i zamocowaniu korony porcelanowej zabiegi higieniczne jamy ustnej są takie same, jak w przypadku zębów naturalnych. Wystarczy je regularnie szczotkować i nitkować oraz dwa razy do roku odbyć standardową wizytę u stomatologa.